5 ادویه ای که قند خونتان را تنظیم می کند | طب ایرانی

تعداد آدمایی که روزانه به مریضی دیابت دچار می شن، روندی صعودی داره. همونطور که همه کارشناسان تاکید دارن، پیشگیری همیشه بهتر از درمانه. با دونستن اینکه چه مواد غذایی یا حتی چه ادویه هایی، می تونه در کنترل قند خونتون، اثر داشته باشه و مصرف اونا، می تونین در سلامتی خود گامی بلند بر دارین.

اگه شما دچار دیابت، یا داری سابقه خانوادگی دچار شدن به این مریضی هستین باید روش زندگی و رژیم غذایی خود رو مورد اهمیت بذارین، تا بتونین از چاقی که یکی از عوامل اصلی دچار شدن به دیابته جلوگیری کنین.

علاوه بر تغییر عادت غذایی، باید روزانه دست کم نیم ساعت تمرینای ورزشی رو انجام بدین، مخصوصا اگه شما سن چهل سالگی رو گذرونده باشین.

شش نوع گیاه و ادویه جات هست که یه مریض دیابتی باید اونو در رژیم غذایی روزانه اش بذاره تا بتونه اونو کنترل کنه، چون این ادویه جات شامل عناصر غنی و مفیدی هستن که قادر به تنظیم قند خون و کنترل این مریضی هستن و از جلو رفتن اون جلوگیری به عمل میارن.

این ادویه جات و گیاهان به توضیح زیر هستن

۱. ریحان

 تحقیقات ثابت کرده جویدن برگ ریحان، در درمان مریضی قندخون سهم کلی ای داره، و هم اینکه این گیاه در درمان سرفه، سرماخوردگی و سوزش معده هم مؤثره.

۲. دارچین

 دارچین جزو ادویه جات خیلی خوبه، و علاوه بر بوی خوش و طعم متمایزش، اگه به شکل روزانه مصرف شه در کاهش سطح قند خون بسیار پرفایده س.

۳. زیره

 تحقیقات نشون داده، زیره علاوه بر درمان مریضی دیابت، در کاهش سطح فشار خون هم مؤثره.

۴. زنجبیل

با در نظر گرفتن ویژگیای زنجبیل در کاهش سطح خون، پیشنهاد می شه که واسه دوری از مریضی دیابت به شکل روزانه مصرف شه.

۵. زردچوبه

زردچوبه جزو ادویه جاتیه که خاصیت ضدالتهابی داره و هم اینکه در کاهش سطح فشارخون هم مؤثره.

خبرپو

.

منبع : hidoctor.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *