5 آسیب فست فودخوری در کودکان | تغذیه سالم

فست فودها مثل پیتزا، ساندویچای سرد و گرم، سوسیس، کالباس و … از نظر محتوای کالری، چربی، قند و نمک بسیار بالاتر از حد استاندارد قرار دارن.

١- مصرف تکراری فست فود در کودکی، افزایش مریضی در بزرگسالی
یوسف نقیایی، کارشناس مسئول تغذیه مرکز بهداشت استان یزد گفت: مصرف تکراری فست فودها می تونه زمینه رو واسه بیماریای قلبی و عروقی جفت و جور کرده و کودکان رو هم با عادات غذایی ناسالم هر چی بیشتر به سمت مصرف این جور غذاها بفرسته.
نقیایی گفت: فست فودها مثل پیتزا، ساندویچای سرد و گرم، سوسیس، کالباس و … از نظر محتوای کالری، چربی، قند و نمک بسیار بالاتر از حد استاندارد قرار دارن و ازآنجایی که این غذاها بیشترً به شکل سرخ کردنی و با مصرف روغن زیاد جفت و جور می شن، علاوه بر کالری زیاد می تونن به دلیل مصرف روغنای ناجور با اسیدهای چرب اشباع و ترانس بالا، زمینه بروز بیماریای قلبی و عروقی رو هم در فرد ایجاد کرده و سلامت فرد رو به خطر بندازن. به کار گیری این غذاها در کودکان، عادات ناسالم غذایی رو به دنبال داره و به دلیل استفاده زیاد از طعم دهنده ها و یا مواد قندی و نمکای طعام، ذائقه کودکان رو تغییر داده و اونا رو به سمت مصرف هرچه بیشتر فست فودها می بره.

نقیایی گفت: وجود مشکلات بهداشتی در جفت و جور مواد اولیه فست فودها از بحثای دیگه ایه که می تونه دلیل مریضی در افراد شه و این مشکلات بهداشتی خصوصاً در ایام گرم تر سال با گسترش بیشتری موجب بروز بیماریای گوارشی در فرد مصرف کننده می شه.

ایشون گفت: نکته کلی در مصرف مثل این غذاها، علاوه بر اطمینان از مواد اولیه بهداشتی و سالم، رعایت تعداد دفعات مصرف فست فودهاست؛ چراکه استفاده تکراری اونا منتهی به چاقی، اضافه وزن و مشکلات به وجود اومده به وسیله اون مثل فشارخون بالا، بیماریای قلبی و عروقی و … می شه.

٢- فست فودها به کبد کودکان آسیب می رسونن
علی اکبر کمالی، کارشناس صنایع غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد با تأکید بر نبود مصرف فست فودها در کودکان بیان داشت: فست فودها از نظر مواد مغذی بسیار ضعیف هستن و فقط کالری بالایی دارن و از طرف دیگه؛ زیاده روی در مصرف اونا به کبد آسیب میرسونه.
علی اکبر کمالی گفت: غذاهای فرآوری شده از دسته غذاهایی هستن که اصلا نباید کودکان مصرف کنن؛ بیشتر غذاهای فرآوری شده که از سوپرمارکتا خریداری می کنین، شامل نمک، چربی و شکر زیاد بوده و جزء غذاهای ضعیف هستن. این نوع غذاها، طعم طبیعی ندارن و حتی بعضی وقتا شامل ترکیباتی هستن که روی برچسبشان عنوان نمی شه.

فست فودها از نظر مواد مغذی بسیار ضعیف هستن و فقط کالری بالایی دارن و از طرف دیگه؛ زیاده روی در مصرف اونا به کبد آسیب میرسونه

ایشون گفت: طی سالای گذشته تعداد رستورانای فست فود در سطح دنیا چند برابر شده و به همین ترتیب تعداد کودکانی که فست فود می خورن هم بسیار زیاد شده. فست فودها از نظر مواد مغذی بسیار ضعیف هستن و فقط کالری بالایی دارن. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین زیاده روی در مصرف اونا به کبد آسیب میرسونه.
این کارشناس صنایع غذایی در ادامه گفت: کافئین یه جور محرک موجود در قهوه، چای و نوشیدنیای کولاه که دلیل جنب و جوش بیشتر از اندازه کودکان می شه و مصرف اونا باید واسه کودکان محدود شه، پس میشه نوشیدنیایی سالم تر مثل آب، شیر و دوغ رو جانشین کرد.

 

٣- فست فود باعث کاهش کارکرد مغز کودکان می شه

محققان دانشگاه ایلینویز در تحقیق جدید خود نشون دادن که مصرف غذاهای چرب و فست فود می تونه سرعت کارکرد مغزی کودکان رو کم کنه.
به گفته محققان، کودکانی که رژیم دارای چربیای اشباع شده و کلسترول زیاد دارن، از زمان عکس العمل کندتر و حافظه موثر ضعیف تر بهره مند هستن.
اونا در این تحقیق به ارائه یه بازی الگویی به 150 کودک بین 7 تا 10 سال پرداختن که واسه آزمایش انعطاف شناختی اونا طراحی شده بود. این توانایی به آدم در تغییر دقیق شدن و فوکوس کردن وانتخاب اطلاعات متناسب با نیازای متغیر یه کار کمک می کنه. بازی نامبرده شامل یادگیری یه تاگو بین یه سری از اشکال و رنگا بود.
اونا با مقایسه یافته های این آزمایش با رژیم غذایی کودکان به این نتیجه رسیدن که اون دسته از کودکانی که دارای رژیم غذایی پرچرب و فست فود هستن، از کارکرد ضعیفی در تکمیل بازی بهره مند بودن.
به گفته محققان، انعطاف شناختی از اهمیت زیادی برخورداره چون شامل توانایی تغییر دیدگاه در زندگی روزمره مانند مشاهده یه مشکل از دید دیگرونه و فرد باید به اندازه کافی واسه سازگاری با خواسته ها و الویتای متغیر، منعطف باشه.
 

۴- خوردن فست فود احتمال دچار شدن به آسم و آلرژی رو زیاد می کنه
تو یه بررسی جدید معلوم شد کودکان سراسر جهان که بیشتر فست فود می خورن بیشتر در برابر دچار شدن به آسم شدید و شکلای جور واجور آلرژی ها هستن.
این مطالعه بزرگ که روی 400 هزار کودک از 51 کشور جور واجور انجام گرفته نشون میده که خوردن فست فود در بروز آلرژی و آسم موثره. در این مطالعه رو شد نوجوانانی که بیشترین مقدار فست فود رو مصرف می کنن، 39 درصد بیشتر به آسم شدید گرفتار می شن.
به گزارشان بی سی، هم اینکه کودکان کم سن تری که بالاترین اندازه مصرف فست فود رو دارن، 27 درصد بیشتر در برابر دچار شدن به آسم شدید هستن.
توضیح این مطالعه در مجله "Thorax" منتشر شده. این بررسی در عین حال نشون داد کودکانی که عوضش بیشترین مقدار میوه رو در مقایسه با بقیه همسالان خود مصرف می کنن، کمتر با خطر دچار شدن به آسم و آلرژی مواجه ان.
کارشناسان دانشگاه اوکلند در نیوزلند و کارشناسان سلامت مرکز هیول ویلیامز در دانشگاه ناتینگهام انگلیس در این مطالعه به این نتیجه رسیدن: کودکانی که در هفته سه نوبت یا بیشتر میوه می خورن، 11 تا 14 درصد کمتر با خطر دچار شدن به آسم و آلرژی مواجه می شن.
 
۵- فست فودها و خطر سکته در کودکان
یه مطالعه جدید نشون داد کودکان خردسال در حدود سن 6 سالگی که مانند والدینشون بیشتر از غذاهای فست فود استفاده می کنن در خطر سکته مغزی بر اثر چاقی قرار دارن.

این پزشکان تأکید دارن که والدین باید درباره تغذیه درست و سالم واسه کودکان و نوزادانشان آموزش ببینن و در این باره پیشنهادای پزشکی و تغذیه ای مناسب رو دریافت کنن.

به گزارش روزنامه دیلی میل، این مطالعه روی کمتر از نصف بیمارستانای انگلیس انجام شد و معلوم شد که بیشتر از 5500 کودک زیر 16 سال طی 5 سال گذشته واسه مشکل چاقی تحت درمان قرار گرفتن و از هر سه کودک یه نفر به چاقی بالینی (بیمارگونه) گرفتار بوده.

کارشناسان تأکید کردن که بعضی وقتا این مشکل حتی در کودکانی که در سن یه سالگی هستن مشاهده می شه.
 

فرآوری: مریم مرادیان نیری


منابع:
پزشکان
ایسنا
تابناک

 

منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *