40 تا 75 درصد تلفن‌های همراه آلوده هستند

 

به گزارش فردا ؛ دکتر ایرج خسرونیا  به بررسیایی که محققان در این مورد انجام دادن، اشاره کرد و اضافه کرد: به کار گیری گوشی موبایل علاوه بر مشکلات شناخته شده اون مانند آسیبای عصبی، روانی و شنوایی، باعث انتقال میکروبای مقاوم به درمان از بیمارستانا و مراکز درمانی به بقیه محیطای زندگی می شه.

این متخصص بیماریای داخلی، ضمن اینکه خواهان ممنوع بودن به کار گیری موبایل در مراکز درمانی شد، اضافه کرد: گوشی موبایل گاه باعث انتقال میکروب از یه مریض به مریض دیگه می شه.

خسرونیا ادامه داد: تحقیقات نشون میده، علل انتقال خیلی از بیماریای مقاوم به درمان در بیمارستانا مخصوصا در بخشای خاص بیمارستانی، دستان آلوده پزشکان و پرستاران به میکروبای خطرناک بوده که به دنبال معاینه یه مریض آلوده و عفونی به بیماران دیگه منتقل می شه.

ایشون اعلام کرد: دستای آلوده علاوه بر این که مستقیما میکروب و ویروس رو از مریضی به مریضی دیگه منتقل می کنن، تلفنای همراه پزشکان و پرستاران رو که در طول روز به طور تکراری استفاده میشن، هم آلوده کرده، باعث انتقال میکروب از بیمارستانا به منازل و مطبا می شه.

خسرونیا گفت: بدیش اینه 10 درصد میکروبای انتقال یافته از راه گوشی موبایل از نوع میکروبای مقاوم به درمانه.

: بررسیا نشون میده 40 درصد گوشی موبایل افراد معمولی و 75 درصد گوشی موبایل پزشکان و پرستاران آلوده به میکروبای جور واجور بوده و 5 درصد این میکروبا خطرناک و مریضی زاست.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، به پزشکان و پرستاران پیشنهاد کرد در موقع معاینه بیماران از گوشی موبایل استفاده نکرده و بعد از معاینه و ضد عفونی کردن دستای خود با این وسیله مدرن خطرناک تماس داشته باشن.

*

منبع : tebyan.net

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *