4 گیاه برای تسکین آرتریت | طب ایرانی

آکایران :آرتریت یه مریضی به وجود اومده به وسیله التهاب مفاصل است که محل اتصال دو استخون رو درگیر می کنه. این مشکل باعث بروز دردهایی می شه که زندگی فرد رو دچار مشکل می کنه. متأسفانه امروزه هم هر روز به تعداد آدمایی که از این دردها رنج می برن اضافه می شه.

در این مطلب شما رو با گیاهانی آشنا می کنیم که فایده های درمانی داشته و باعث کاهش التهاب و دردهای به وجود اومده به وسیله آرتریت می شن.

به چه دلیل آرتریت باعث ایجاد درد می شه؟
آرتریت جزو مریضی هاییه که درد اون فرد گرفتار رو به سمت مصرف داروهای مسکن قوی میکشونه. درد به وجود اومده به وسیله التهاب و خشکی استخوانا به دلیل تخریب کم کم غضروف اتفاق می افته. در واقع این دردها به وجود اومده به وسیله سایش دو استخون به همدیگره. وقتی که غضروف در حالت عادی باشه وظیفه حفاظت از مفاصل و آسون کردن حرکت اونا رو رو دوش داره. مریضی آرتریت علاوه بر درد و التهاب می تونه باعث ایجاد محدودیتای حرکتی و هم اینکه خشکی مفاصل شه. در این صورت هم امکان داره پوست ناحیه دور و بر منطقه مورد نظر قرمز و ملتهب شه.

درمانای طبیعی ضد درد
آدمایی که از آرتریت جزئی رنج می برن و یا اینکه نمی خوان واسه آرامش دردشون به دارو متوسل شن می تونن از گیاهان دارویی که خواص ضدالتهابی و مسکنی دارن استفاده کنن. به کار گیری این گیاهان موثره و اگه به اندازه و روش مصرف اون به درستی عمل شه مشکلات جانبی ندارن. البته واسه کاهش دردهای به وجود اومده به وسیله آرتریت لازمه که تغییراتی در سبک زندگی تون هم بسازین. در قدم اول بهتره که ورزشی مناسب شرایطتان انتخاب کرده و ورزش کنین.

گیاه عشبه بیابانی به دلیل دارا بودن ساپونینا یه ماده ادرارآور موثر حساب می شه. قدرت دفع مایعات از راه این گیاه با دفع مایعات تجمع یافته در مفاصل می تونه باعث بهتر شدن علائم بیماریای مربوط به مفاصل شه

تغذیه سالمی داشته باشین و حالت اسیدیته بدنتون رو کم کنین. براساس گفته و صلاحدید پزشکتون از کمپرس گرم یا سرد استفاده کنین. از ماساژ حرفه ای غافل نشید. علاوه بر رعایت این موارد می تونین از بعضی گیاهان هم واسه کاهش دردهایتان استفاده کنین.
شما می تونین به مدت 3 ماه روزانه دو تا سه فنجون از دم کرده گیاهان ضدالتهاب و ضددرد استفاده کنین. می تونین با عطار یا دکتر مشورت کرده و طبق شرایط و اندازه دردتون مقدار مصرف این گیاهان دارویی رو تنظیم کنین.

گیاه عشبه بیابانی
گیاه عشبه بیابانی به دلیل دارا بودن ساپونینا یه ماده ادرارآور موثر حساب می شه. قدرت دفع مایعات از راه این گیاه با دفع مایعات تجمع یافته در مفاصل می تونه باعث بهتر شدن علائم بیماریای مربوط به مفاصل شه. پس عشبه می تونه باعث بهتر شدن حرکت مفاصل شده و درد رو کم کنه.

این گیاه هم اینکه به کنترل وزن، دفع توکسینا و تصفیه خون، درمان بیماریای پوستی، کاهش اندازه کلسترول خون و آرامش بیماریای تنفسی کمک می کنه.

چای سبز
بنا : این نوشیدنی پرطرفدار که یکی از نوشیدنیای پرمصرف در کشورهایی مانند چینه و حالا خوبیش اینه مصرف اون در کشورای دیگه هم در حال باب شدنه پر از آنتی اکسیدان ها و فلاوونوئیدها حساب می شه. این دو عنصر قوی باعث کاهش التهابای بدن می شه. علاوه بر این چای سبز خواص ضدسرطانی قوی داره و می تونه ناخوشیای روزمره رو از شما دور کنه. پیشنهاد می کنیم چای سبز رو چند ساعت بعد از غذا استفاده کنین مخصوصا اگه دچار کم خونی هستین. چون این چای می تونه در جذب کافی آهن دریافتی از مواد غذایی مشکل بسازه. هم اینکه پیشنهاد می شه که از چای سبز باکیفیت و در حد امکان ارگانیک استفاده کنین.

گیاه دم اسبی
گیاه دم اسبی دو خاصیت فوق العاده واسه مقابله با آرتریت داره. از یه طرف شامل خواص دیورتیک (ادرارآور) است و اینطوری باعث دفع مایعات اضافی التهاب زا می شه. از طرف دیگه قدرت رمینرالیزه کردن داره اینطوری که قدرت جایگزینی مواد معدنی از دست رفته رو داره و باعث پیشگیری از دژنراسیون یا تخریب غضروفا می شه. این گیاه شامل اندازه زیادی سیلسیومه. این ماده معدنی در روند ساخت غضروف دخالت داره و واسه سلامت خیلی خوبه. این گیاه دارویی هم اینکه شامل دز زیادی پتاسیم و منیزیمه. می تونین گیاه دم اسبی رو از عطاریا جفت و جور کرده و استفاده کنین.

 

زردچوبه
زردچوبه در هر آشپزخانه ای هست اما بیشتر مردم از فایده های درمانی اون غافل هستن. اما باید بدونین که این ادویه به ظاهر ساده یکی از گیاهان دارویی فوق العاده موثره. زردچوبه شامل خواص آنتی اکسیدانی، ضدسرطانی و ضدافسردگیه و یکی از مواد ضدالتهاب موجود در دنیاس. اندازه بالای کورکومین موجود در این ادویه شامل خواص ضدالتهابی بالاییه و یکی از درمانای ایده آل واسه مقابله با آرتریت و تموم دردهای به وجود اومده به وسیله روماتیسم مانند فیبرومالژی یا خستگی طولانی حساب می شه. شما می تونین این ادویه رو مستقیما به غذاهایتان اضافه و از خواص اون بهره مند شید و یا اینکه از دم کرده اون استفاده کنین. پیشنهاد می کنیم به سوپا، خورشا و شکلای جور واجور سسا و غذاهای دیگه زردچوبه اضافه کنین.

فاطمه مهدی پور

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش طب سنتی و گیاهان دارویی | خواص عرقیات سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *