4 گام مثبت برای رهایی از اضافه وزن بعد از زایمان

: ۴ قدم مثبت واسه خلاص شدن از اضافه وزن بعد از زایمون

۴ قدم مثبت واسه خلاص شدن از اضافه وزن بعد از زایمون

مجله تو زیبایی : نابود کردن اضافه وزن بعد از زایمون همیشه ذهن خیلی از مادران جوون رو به خود مشغول می کنه، با این وجود برگشت خوش اندامی بعد از تولد بچه براساس تجربه شخصی بعضی از ادما از آسون ترین امور زندگیه. یه خانوم در دوران بارداری حدودا ۱۵ کیلو اضافه وزن پیدا می کنه و بهتره که طی ۴ ماه وزن کم کنه و به وزن طبیعی قبل از بار داری اش برسه. این کار فقط با ۴ قدم ممکن است.

شیر دادن طبیعی: شیر دادن طبیعی روزانه ۵۰۰ کیلو کالری انرژی مصرف می کنه، شیر دادن طبیعی کمک می کنه تا بعد از زایمون وزن اولیه خود رو باز گردونین.

ورزش سبک: شما می تونین بعد از گذشت ۶ هفته از زایمون طبیعی یا حتی سزارین با کمال آرامش ورزشای سبک رو شروع کنین. توجه کنین که انتخاب ورزش سبک بسیار لازمه. روزانه ۱۵ دقیقه پیاده روی به برگشت وزن طبیعی تون کمک و شما رو از افسردگی پس از زایمون حفظ می کنه.

دوری از غذاای چرب: واسه کم کردن وزن بعد از تولد بچه ناچار هستین که از غذاای پرب مانند فست فود ها، شیرینیا و سرخ کردنیا دوری کنین. چون این غذاا دارای نسبت زیادی کالری هستن و باعث اضافه وزن می شن. از طرف دیگه خوردن میوه ها، سبزیجات و غلات رو بیشتر کنین.

خواب کافی: این نکته رو خوب بدونین که با وجود بچه جدید داشتن خواب کافی مشکله اما شما تلاش کنین وقتی که کودتان خوابه بخوابین ، با داشتن ساعات خواب کافی احساس آرامش می کنین و اشتهایتان واسه غذا خوردن کم می شه.

اختصاصی مجله تو زیبایی

مترجم : فرنوش خسروان

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *