4 کلید طلایی برای سم ضدایی کبد | طب ایرانی

4 کلید طلایی واسه سم ضدایی کبد

کبد مرکز پاکسازی و سم ضدایی بدنه. این اندام وظیفه داره تا مواد سمی رو جذب و آنهار از بدن فرد دفع کنه. امروزه با در نظر گرفتن تغییر سبک زندگی آدم و عوض شدن عادات غذایی ایشون، عوامل بسیار زیادی وجود دارن که سلامت کبد رو تهدید می کنن. در ادامه شما رو با روشی واسه سم ضدایی کبد آشنا می کنیم. با دکتر سلام همراه باشین.

در حالی که این روز پیوسته با موضوعات جور واجور مربوط به سلامتی مانند مشکل چاقی روبرو هستیم و هم اینکه انواعی از مواد سمی در محیط زندگی مون وجود دارن حفاظت از کبد از مسائل مهم و لازم واسه حفظ سلامت بدنه.

آلودگی هوا و هم اینکه آب و غذای آلوده به مواد سمی و شیمیایی، بدن ما رو به یه حوضچه جمع شدن زباله تبدیل کرده و کبدمون هم دست کمی از یه سطل خاکروبه نداره.

به طور کامل مشخصه که در اینجور شرایطی نمی تونیم محیط زندگی دور و برمون رو خیلی تغییر بدیم اما شک نداشته باشین می تونیم با روشای خاصی از کبد سم زدایی و این عضو حیاتی رو پاکسازی کنیم.

اینطوری پس از یه روز خوردن تموم شکلای جور واجور هله هوله ها و قرار گرفتن در برابر محیط زیست آلوده احتیاج دارین که در آخر روز با یه نوشیدنی سم زدا و قوی، اعضای بدن خود رو تمیز کرده و اونا رو جوون کنین.

به گزارش ان دی تی ایشون، در این مقاله فهرستی کوتاه اما به درد بخور از نوشیدنیای موثر واسه سم زدایی روزانه از کبد و هم اینکه کاهش وزن ارائه شده که به توضیح زیره:

چای بابونه

یکی از بهترین نوشیدنی ها واسه کبد چای بابونه است که هضم آسون داره و شامل مقادیر خیلی از آنتی اکسیدان ها هستش و به خاطر همین به سم زدایی از کبد کمک می کنه. مصرف این دمنوش واسه ساعات پایانی عصر پیشنهاد می شه. کافیه مقداری گل بابونه رو داخل لیوان آب جوش بریزین و بعد از خنک شدن اونو بخورین. واسه نتیجه گرفتن از این چای گیاهی مصرف اون واسه دست کم دو هفته پیشنهاد می شه.

– آب ولرم و لیموی تازه

هرچند مصرف آب ولرم شامل آب لیموترش در ساعات اولیه صبح پیشنهاد می شه اما اگه شب هم این نوشیدنی رو استفاده کنین همون خواص رو داره. لیمو به پاکسازی کبد و کل بدن معروفه. واسه جفت و جور این نوشیدنی کافیه آب نصف لیموترش رو داخل یه لیوان آب ولرم بریزین و واسه نتیجه بهتر سه هفته متوالی این نوشیدنی رو استفاده کنین.

چای زنجبیل و لیمو

ترکیب لیمو و زنجبیل، تجویز فوق العاده ای واسه کاهش وزنه و ترکیب ویتامین C و آنتی اکسیدانای موجود در هر دوی این مواد خوراکی، تاثیر عالی در سم زدایی و بهبود متابولیسم بدن داره. کافیه یه برش کوچیک از زنجبیل و آب نصف لیموترش رو تو یه فنجون آب جوش بریزین، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنین و بعد اونو بخورین. واسه نتیجه بهتر مصرف سه نوبت در هفته از این نوشیدنی پیشنهاد می شه.

– چای نعنا

پس از خوردن یه شام کامل شک نداشته باشین به یه نوشیدنی به درد بخور واسه هضم غذا نیاز دارین. واسه این منظور چای نعنا پیشنهاد می شه. می تونین واسه جفت و جور این نوشیدنی گرم، مقداری برگ نعنا رو داخل آب جوش بریزین و پس از چند دقیقه استفاده کنین. این دمنوش هم واسه سم زدایی از کبد خیلی خوبه.

.

منبع : hidoctor.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *