5 باور نادرست درمورد بدن خانم ها

:
5 باور نادرست درمورد بدن خانوما

:

سایت مردمون – زینب آزمند: در طول تاریخ بیشتر تحقیقات و تحقیقات روی بدن آقایون انجام شده. مثلا، یه تحقیق جدید نشون داده که در بیشتر آزمایشات بالینی سرطان که بر هر دو جنسبت اثر داره، زنان کمتر استفاده میشن. این می تونه دلیلای زیادی داشته باشه، از نگهداری از بچه گرفته تا نبود تمایل محققان به قرار دادن زنائی که در سنین باروری هستن درمعرض داروها و درمانای آزمایشی.
در بقیه بخشایی که تحقیقات درمورد مشکلات پزشکی خانوما با کمبود روبه روه، مسئله فقط جنسیت گرایی نیس. نوسانات هورمونای زنونه بسیار پیچیده س و می تونه یافته ها رو دچار مشکل کنه. ولی در سالای گذشته، توجه بیشتر به خانوما معطوف شده.بااینحال هنوز اطلاعات نادرست زیادی بین عموم در جریانه.

باور نادرست ۱: دکتر می تونه تشخیص بده که زنی باکره س یا خیر.
تحقیقات زیادی نشون داده که حتی نزدیک نمایی ده برابر هم پزشکان نمی تونن دختران باکره رو از اونایی که فعالیت جنسی دارن تشخیص بدن. فقط خیلی راحت بررسی سوراخی در پرده نیس، چون همیشه سوراخی روی پرده هست.
دکتر راشل وریمن از دانشگاه ایندیانا میگه، «بعضی تصور می کنن پرده بکارت (تا زمانیکه باکرگی از دست بره) روی واژن رو می پوشونه، ولی این غلطه.» اون میگه در موارد نادر وقتی پرده به طور کل روی واژن رو بپوشونه، خون عادت ماهیانه داخل رحم می مونه و مشکلات پزشکی زیادی بوجود میاره.
باور نادرست ۲: آنتی بیوتیک داروهای ضدبارداری رو نامطمئن می کنه.
حتی خیلی از دکترا هم همین عقیده رو دارن. داروهای ضدبارداری خودشون یه درصد احتمال خطا دارن. و این اندازه خطا وقتی با بیشتر داروهای آنتی بیوتیک هم مصرف شه، بی تغییر می مونه.یه استثنا در این مورد داروی ریفامپینه که آنتی بیتیکیه که واسه مریضی سل تجویز می شه. ریفامپین سطح هورمونای محافظ بارداری که با قرصای ضدبارداری تحریک می شه رو کم می کنه ولی اینکه این تاثیر به اندازه ای بالا هستش که موجب خطر بارداری شه یا خیر هنور مشخص نیس.
باور نادرست ۳: مردها و زنا به یه اندازه خواب نیاز دارن.
تو یه تحقیق که در سال ۲۰۰۸ به وسیله ادوارد سوارز در دانشگاه دوک انجام شد، مشخص شد کم خوابی نه فقط ناراحتی روانی بیشتری واسه زنا بوجود میاره، بلکه سطح انسولین و التهاب رو هم بالا می بره که از جمله عوامل به خطر افتادن سلامتیه.
در تحقیقی که در سال ۲۰۰۷ روی بیشتر از ۶۰۰۰ شرکت کننده انجام شد مشخص شد که زنائی که ۵ ساعت یا کمتر در شب می خوابن تا دوبرابر بیشتر از کسائیکه هفت ساعت یا بیشتر می خوابن، دجار فشارخون بالا می شن.ولی بین مردها اینجور رابطه ای دیده نشد. زیباهای خوابیده بهتره با ساعت بدن خود بیدار شن.

باور نادرست ۴: یائسگی میل جنسی رو دچار افت یهویی می کنه.
تغییر حتماً چیزی نیس که داخل اتاق خواب اتفاق میفته. یه تحقیق کامل روی عادتای جنسی در امریکا که به وسیله ادوارد لاومن و همکارنش در سال ۱۹۹۴ انجام شد مشخص کرد که تقریباً نصف زنان در ده پنجاه سالگی خود چندین مرتبه در ماه رابطه جنسی دارن.بااینکه گُرگرفتگی  و بقیه ناراحتیای مربوط به علائم یائسگی باعث می شه زنان واسه یه مدت موقت سرحال نباشن، ولی هیچ رابطه مستقیمی بین یائسگی و میل جنسی وجود نداره. پس اگه می خواین وارد یائسگی شید، هیچ دلیلی نداره که با رابطه جنسی خداحافظی کنین.
باور نادرست ۵: زنان طی عادت ماهیانه نمی تونن باردار شن.
بااینکه احتمال بروز اینجور اتفاقی کمتره ولی وقتی صحبت به باردار شدن می رسه هیچی غیرممکن نیس.اسپرم وقتی وارد بدن زن می شه می تونه تا یه هفته واسه پیدا کردن تخمک صبر کنه. تخمک گذاری خیلی زود بعد از عادت ماهیانه یا حتی بین اون شروع می شه و این مسئله به اسپرم منتظر شانس میده. روش کنترل بارداری زمانبندی عالی کار نمی کنه و همین باعث می شه زوجایی که از این روش استفاده می کنن، بچه دار شن.

منبع : برترینا

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *