5 باور غلط زیبایی که باید کنار بگذارید

:

5 باور غلط زیبایی که باید کنار بذارین

در حالیکه شاید شما بعضی از بهترین رازهای زیبایی رو از مادرتون یاد گرفته باشین، اما بقیه نکات زیبایی عادی می تونن مانند باورهای غلط قدیمی رد شن. دونستن اینکه کدوم پیشنهادای زیبایی رو می تونین کنار بذارین، یه ضرورت واسه حفظ ظاهر جوون تونه:

۱. وازلین از چین و چروک جلوگیری می کنه
با در نظر گرفتن مقاله ای که در سال ۲۰۱۳ در مجله تحقیق بالینی منتشر شد، وازلین دارای امتیازات مرطوب کنندگی پوسته و می تونه به پاک کردن آرایش کمک کنه. مرطوب کننده ها به کاهش ظاهر خطوط ریز کمک می کنن. با این حال نویسنده این مقاله عقیده داره که درمانای موضعی شامل رتینول، مؤثرترین روش واسه پیشگیری از چین و چروکا هستن.

۲. تیغ زدن باعث می شه که موها کلفت تر شن
ممکنه مادرتون به شما گفته باشه که تراشیدن موها باعث می شه اونا کلفت تر، بزرگ تر یا تیره تر شن. این یه باور غلط متداوله. بررسی سال ۲۰۰۷ که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد، گزارش میده که دلایل علمی، این باور رو رده کردن و نشون میدن که تیغ زدن بر سرعت رشد مو یا ضخامت مو اثر نمی ذاره اما موهای کوتاهتر ممکنه کلفت به نظر برسن چون ساقه مو بیشتر کلفت تر از انتهای نازک اون هستش.

۳. کره کاکائو از استرچ مارک جلوگیری می کنه
شاید شنیدین که به کار گیری کره کاکائو روی شکم در طول دوران بارداری، از استرچ مارک جلوگیری می کنه. بدیش اینه این نکته زیبایی عادی هم یه افسانه س. بررسی سال ۲۰۱۵ که در مجله درماتولوژی بریتانیا منتشر شد، گزارش میده که کره کاکائو از استرچ مارک جلوگیری نکرده یا شدت اونا رو کاهش نمی ده.

۴. خمیر دندون جوشا رو نابود می کنه
قرار دادن خمیر دندون روی جوشا یه درمان زیبایی خونگی دیگه س که ممکنه از مادرتون شنیده باشین. در حالیکه قرار دادن خمیر دندون روی جوشا ممکنه پوست تون رو خشک کنه، باعث می شه که صورت تون تحریک شده و حتی قرمز تر شه .روی جوش، خمیر دندون نذارین . به جای اون، داروهایی که مخصوص نابود کردن جوشا طراحی شدن رو امتحان کنین، مانند داروهایی که شامل اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پر اکساید هستن.

۵. ویتامینای پریناتال باعث رشد سریع ترموهای شما می شن
خیلی از زنان در طول دوران بارداری، رشد سریع موها و افزایش ضخامت مو رو تجربه می کنن. با این حال، اینا به خاطر تغییرات هورمونیه، نه ویتامینای دوران بارداری. در حالیکه این درسته که کمبود بعضی مواد مغذی خاص می تونه منتهی به از دست دادن موها شده و مکملای مولتی ویتامین به جلوگیری از کمبود مواد مغذی کمک می کنن، اما مایو کلینیک گزارش میده ادعای اون که ویتامینای دوران بارداری باعث کلفت تر شدن موها می شن، اثبات نشده.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *