4 گیاه موثر برای درمان نفخ | طب ایرانی

می تونین این 4 گیاهی که نام بردیم رو به صورت پودر دربیارین و هر بار مقداری از اونا رو روی غذایی که سرو کردین، بپاشید.
واسه درمان نفخ، اول باید دلیل دچار شدن به اون تشخیص داده شه. اگه مریضی یا دلیل پزشکی نگران کننده ای واسه نفخ کردن شما نبود و نفخ هاتون به وجود اومده به وسیله سوء هاضمه، هضم نکردن قند موجود در بعضی از خوراکیا یا مصرف خوراکی های نفاخ باشه، می تونین از بعضی داروهای شامل ترکیبای گیاهی واسه درمان نفخ و دل دردتون استفاده کنین.

معمولا مصرف داروهای گیاهی که شامل ترکیبایی مانند زیره سبز، زیره مشکی، نعناع و رازیانه هستن، می تونن واسه درمان نفخ شما موثر باشن. البته اگه علاقه ای به مصرف دارو ندارین و می خواین کمی سنتی تر مشکل گوارشی تون رو برطرف کنین، می تونین این 4 گیاهی که نام بردیم رو به صورت پودر دربیارین و هر بار مقداری از اونا رو روی غذایی که سرو کردین، بپاشید. اگه هر روز و به صورت دوره ای از پودر یکی از این گیاهان ضدنفخ به عنوان چاشنی غذا هم استفاده بکنین، غذای شمام تنوع طعم داره و هم مصرف همیشگی یکی از این اودیه ها دلتون رو نمی زنه. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین، شما می تونین برگای تازه نعناع رو هم همراه غذای خود بخورین و از خاصیت ضدنفخی اون بهره مند شید. ضمن اینکه شربت نعناع یا شربتای کم شیرین خونگی که عصاره نعناع، پودر زیره یا عرق رازیانه در اونا ریخته شده باشه هم می تونن نوشیدنی خوبی در کنار غذای آدمایی باشن که از مشکل نفخ، رنج می برن.

شما می تونین بعضی وقتا از دمنوش نعناع، زیره یا رازیانه هم به جای به کار گیری پودر و شربت این گیاهان واسه کاهش علایم نفخ، کمک بگیرین. یعنی آدمایی که زیاد نفخ می کنن، می تونن یه لیوان از این دمنوشا رو به جای یه وعده از چای روزانه یا در کنار یکی ازمیان وعده هاشون مصرف کنن.

دکتر غلامرضا امین، متخصص فارماکوگنوزی، استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران

منبع : salamatiran.ir

جمع آوری سلامت اکاایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *