4 گیاه دارویی که قوای جنسی شما را تقویت میکند

: مجله آکا ایران:  در زندگی زناشویی یه سری مشکلاتی هست که مهمترین اونا مشکلات جنسی بین زن و شوهره. در این مقاله مهمترین گیاهان به درد بخور در افزایش قوای جنسی رو در نظر گرفتیم. با امید به اینکه به درد بخور باشن. 

 

 

 

این  گیاهان به درد بخور در افزایش قوای جنسی شما بسیار موثر و پرفایده هستن.به بررسی بعضی از خاصیتای اونا در این رابطه می پردازیم.

عوامل مختلفی از جمله مسایل روحی روانی، نوع تغذیه، جنب و جوش، شرایط آب وهوایی، سن، خیلی از داروها و بعضی از بیماریا می تونن در کاهش یا افزایش میل جنسی در مردان و زنان موثر باشن. خیلی از گیاهان هم با در نظر گرفتن مواد موجود در اونا می تونن واسه کاهش یا افزایش این میل موثر باشن…البته قدرت گیاهان از این نظر برابر نیس و مواد موثر و اندازه مصرف اونا در این اثر دخالت داره. در این مقاله به چند گیاه افزایش دهنده میل جنسی در مردان و زنان و یه داروی گیاهی که فقط در خانوما باعث افزایش میل جنسی و برطرف کردن بی میلی و سردمزاجی می شه، اشاره می?کنم.

 

 

 

۱ )دارچـیـن

دارچین پوست درختی بسیار معطره. دارچین رو از زمانای قدیم به عنوان دارو و غذا استفاده می کردن و الان از پرمصرف ترین ادویه های معطر دنیاس. خواص مهم دارچین شامل آثار ضددرد، ضدمیکروب، ضدتهوع، ضداسهال، ضدهیستامین، کم کننده پرفشاری خون، کم کننده چربی خون، محرک و مقوی معده و چند اثر مهم دیگه س. یکی از خواص دارچین به دلیل طبیعت گرم اون، افزایش دهنده قوای جنسیه. دارچین به صورت پودر می تونه به اشکال جور واجور مصرف شه.مقدار مصرف معمولی و بدون ضرر اون تا ۴ گرم در روزه و بهتره در ۲ یا ۳ نوبت مصرف شه. مصرف مقدار زیاد اون باعث بی خوابی و حرکت تند قلب می شه. پودر دارچین رو باید در ظروف شیشه ای رنگی یا فلزی نگهداری کرد و در اونا رو محکم بست تا رایحه اون از بین نره. هم اینکه باید اونو از محل گرم و نور آفتاب نگهداشت چون باعث کاهش و تخریب رایحه اون شده و از آثار اون کم میشه.

 ۲ )زنـجبـیـل

زنجفیل یا زنجبیل ریزوم یه جور ریشه گیاهیه که به صورت متورم و گره داره. زنجفیل به دو شکل تازه و خشک در بازار هست و بعضی وقتا نوع خشک اونو آسیاب و پودر می کنن. زنجفیل طبیعت گرمی داره و مزه اون تند و سوزاننده س و دارای رایحه ای قوی و خوش بوست. زنجفیل از قدیم به خصوص در نواحی شرقی دنیا فت و فراوون به عنوان معطرکننده غذاها، داروها و به عنوان یه گیاه دارویی مهم استفاده می شده و امروزه یکی از پرمصرف ترین گیاهان دارویی و غذاییه. آثار مهم زنجفیل شامل خاصیت ضدتهوع و استفراغ قوی، ضداکسیدان و ضدسرطان، کم کننده چسبندگی پلاکتا (رقیق کردن خون)، هضم کننده، محرک و مغذی معده، ضدمیکروب، کم کننده کلسترول، معرق، صفراآور و چند اثر مهم دیگه س.

یکی از آثار زنجفیل، افزایش قوای جنسیه. مصرف زنجفیل، تا روزی ۳ گرم بلامانعه که میشه اونو در ۲ یا ۳ نوبت استفاده کرد. مصرف زیادتر از اندازه زنجفیل باعث تحریک مخاطا می شه و ممکنه به روده و معده آسیب برسونه. آدمایی که داروهای قلبی و ضدانعقاد خون مصرف می کنن باید با احتیاط از زنجفیل استفاده کنن. تازگیا یه محصول استاندارد و صنعتی به نام قطره «آرومین» از زنجفیل به بازار ارائه شده که در داروخانه ها هست و بدون نسخه در اختیار مصرف کنندگان قرار میگیره. این قطره رو میشه روزی ۱ تا ۳ نوبت و هر نوبت ۴۰ قطره در آب یا مایعات دیگه رقیق و مصرف کرد. هم اینکه میشه اونو در چای یا غذا هم مورد استفاده قرار داد. / مجله آکا ایران

۳ )فـلفـل (سبز یا قرمز)

فلفل سبز گیاهیه که از میوه های اون استفاده می شه. فلفل قرمز هم همین گیاه و میوه س که با گذشت زمان و پس از رسیدن کامل فلفل سبز تغییر رنگ میده و کم کم قرمز می شه. فلفل از ادویه های تند بسیار پرمصرف دنیاست که نقش مهمی در تغذیه داره و مخصوصا در قسمتای شرقی جهان مورداستفاده قرار میگیره. به غیر از مصرف خوراکی، داروهایی مثل شمعای طبی و پمادهایی از فلفل جفت و جور می شه که به عنوان ضددردهای اسکلتی مصرف زیادی داره.

مهم ترین آثاری که تا الان در مورد فلفل مطالعه و به اثبات رسیده شامل آثار ضددرد، رقیق کننده خون (آدمایی که خونشون غلیظه)، ضدمیکروب، ضدسرطان، آنتی اکسیدان، ضدنفخ و اسپاسم، ضدتب، محرک گردش خون، معرق، محرک و مقوی معده، هضم کننده غذا، اشتهاآور، کم کننده چربی خون و آثار دیگه س. با در نظر گرفتن طبیعت گرم قابل توجه، فلفل دارای اثر افزایش قوای جنسیه و جزو ادویه های محرک حساب می شه. مصرف فلفل درحد خوراکی بدون آسیب س و فقط ممکنه بعضیا به اون حساسیت داشته باشن. مصرف بیشتر از اندازه فلفل ممکنه باعث التهابات غشای مخاطی روده و معده شه.

۴ )پنـج انـگشـت

یه داروی گیاهی که در زنان باعث افزایش قوای جنسی، جلوگیری از بی میلی و سردمزاجی می شه، قطره ویتاگنوس (Vitaxnus) است که به شکل قرص هم ارائه شده. این دارو از گیاه پنج انگشت (Vitex agnus – castus) جفت و جور شده و به صورت قطره یا قرص استفاده میشن. این دارو در درمان سردمزاجی زنان از مصرف بالایی برخورداره. آثار مهم این قرص و قطره شامل آثار رفع مشکلات قاعدگی، رفع اختلالای یائسگی، موثر در کیستای رحم و تخمدان، موثر در فیبروم، جلوگیری از تنبلی تخمدان، موثر در بعضی ناباروریا، موثر در رفع جوش و جوش صورت خانوما و شکلای جور واجور دیگه مشکلای زنونه که مربوط به اختلالای هورمونیه.

ویتاگنوس با عمل تنظیم هورمونا علاوه بر آثار ذکرشده می تونه در بی میلی و سردمزاجی خانوما اثر داشته باشه. این داروی گیاهی به دو شکل قرص و قطره جفت و جور شده و دارای آثار یکسانیه. ویتاگنوس در تموم داروخانهای ایران و بدون نسخه به مصرف کنندگان عرضه می شه. اطلاعات لازم در راهنمای همراه دارو ارائه شده.

گیاهان دیگری که در افزایش قوای جنسی می تونن موثر باشن شامل: انار، انجیر، پسته، خرما، جوز بویا، کنجد، نخود، نارگیل، برنج، شاهی و خارخسک هستن.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *